ایستگاه ها کاری چندپردازنده

مزایا

 آزمایشگاهی پیشرفته روی میز کار شما!

ایستگاه های کاری tLab  دارای تعداد زیادی نرم افزار علمی از پیش نصب شده برای انجام انواع محاسبات شیمی، بیوشیمی و فیزیک هستند و به لطف این نرم افزارها قادر به انجام انواع محاسبات استاتیک و دینامیک مولکولی با استفاده از قوانین مکانیک کلاسیک و مکانیک کوانتومی می باشند. این نرم افزارها شامل طیف وسیعی از روش ها و سطوح محاسباتی هستند. این سیستم ها علاوه بر محاسبه بسیاری از خواص سیستمهای مولکولی قادر به انجام شبیه سازی رفتار و واکنش های سیستمهای مولکولی در فاز گازی، محلول و جامد می باشند. 

vLab2

 

حداکثر پایداری و کارایی

برای انجام محاسبات علمی همیشه به سرعت بیشتری نیاز است. سرعت پردازش بالاتر انجام محاسبات برای سیستمهای بزرگتر و با دقت بیشتر را میسر میسازد. گروه نیکوپردازش با تحقیق روی سخت افزارهای موجود در بازار مناسب ترین آنها را برای محاسبات علمی انتخاب میکند.

استفاده از پردازنده های xeon

xeon نامی آشنا برای کاربران حرفه ای کامپیوتر است. این پردازنده ها که از بهترین مواد اولیه ساخته می شوند به خاطر پایداری و کارایی بسیار بالایی که دارند، بهترین انتخاب برای سرورها و ایستگاه-های کاری هستند. پردازنده های xeon به طور معمول در ولتاژ و دمای پایین تری نسبت به پردازنده های core کار می کنند علاوه بر این از مکانیسم های ویژه ای برای تصحیح خطا استفاده می کنند. این ویژگی ها موجب شده تا xeon ها اولین انتخاب برای سیستم هایی با فشار کاری بسیار زیاد (7/24) باشند. مزیت دیگر پردازنده های xeon امکان استفاده همزمان از چند پردازنده روی یک بورد است.

xeon2

سیستم عامل لینوکس

استفاده از یک سیستم عامل مناسب یکی از مهمترین پارامتر ها برای پایداری سیستم است. تمام ایستگاه های کاری tLab مجهز به سیستم  عامل لینوکس CENTOS هستند. CENTOS یکی از پایدارترین توزیع های لینوکس است. پایداری این سیستم عامل دارای دو معنی متفاوت است:
1) امکان انجام محاسبات سنگین و طولانی مدت بدون هنگ کردن و بروز خطا در سیستم.
2) عدم نیاز به نصب مجدد سیستم عامل بر اثر استفاده طولانی مدت
امنیت بالا، عدم نیاز به ویروس کش، اورجینال بودن و عدم نیاز به نصب مجدد از دیگر مزایای استفاده از لینوکس CENTOS است.

centos logo2

استفاده از کامپایلر و کتابخانه ریاضی اینتل

نیکوپردازش برای تبدیل کد نرم افزارهای محاسباتی به فایل اجرایی آنها از کامپایلرها و کتابخانه ریاضی اینتل استفاده می کند. بهره گیری از این امکانات باعث افزایش کارایی 20 تا 30 درصدی این نرم افزارها می شود.

intel compilers 

استفاده از حافظه SSD

برای کارایی بیشتر، ایستگاه های کاری tLab از سیستم ذخیره اطلاعات ترکیبی بهره می برند. در حالی که یک هارد درایو با حجم بالا برای ذخیره اطلاعات معمول استفاده می شود، از یک حافظه SSD به عنوان حافظه اسکرچ و برای اجرای محاسبات استفاده می شود که با توجه به چند ده برابر بودن سرعت درایوهای SSD نسبت به هارد درایو های معمول، تاثیر بسزایی در افزایش سرعت محاسبات دارد.

HDDplusSDD

 استفاده از تمام ظرفیت پردازنده

بیشتر نرم افزارهای محاسباتی نصب شده روی ایستگاه های کاری tLab به گونه ای کامپایل شده اند که می توانند همزمان از تمامی هسته ها و پردازنده های سیستم استفاده کنند. به این ترتیب زمان محاسبه به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

تنظیمات سخت افزاری مناسب

با توجه به نرم افزارهای نصب شده و نوع خاص وظایف، ایستگاه های کاری tLab برای انجام پردازش های علمی بهینه سازی شده اند. برخی از تکنولوژی های غیر ضروری که باعث کم شدن کارایی نرم افزارهای علمی می شود غیر فعال و حداکثر استفاده از ویژگیهای مفید سخت افزاری شده است.

 

حداقل خطا در نتایج محاسبات با استفاده از حافظه ECC

مانند تمام قطعات الکترونیکی، احتمال بروز خطا در حافظه اصلی سیستم RAM وجود دارد. این خطا اگر چه برای نرم افزار های متداول خانگی و اداری بی اهمیت است ولی می تواند روی نتایج یک محاسبه علمی اثر گذار باشد. علاوه بر این میزان این خطا با افزایش حجم محاسبات و مدت زمان آن افزایش پیدا می کند. به همین علت است که بسیاری از کارشناسان محاسبات علمی استفاده از حافظه ECC را پیشنهاد می کنند ( ECC مخفف عبارت Error Checking & Correcting است). این نوع از حافظه که به طور معمول در سرور ها و پردازش های علمی مورد استفاده قرار می گیرد. داری مکانیسمی است که به صورت خودکار خطاها را تشخیص و تصحیح می کند.

ecc-memory

 

استفاده همزمان از محیط ویندوز

در ایستگاه های کاری tLab سعی شده تا تمام برنامه های مورد نیاز در محیط لینوکس نصب شود. با این حال اگر هنوز به برخی از نرم افزارهای محیط ویندوز نیاز دارید، با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی حتی بدون نیاز به ریستارت کردن سیستم می توانید به صورت همزمان به آن دسترسی داشته باشید.

Screenshot

 

کنترل سیستم از هر نقطه دنیا

با داشتن یک ip ثابت و valid می توانید ایستگاه کاری خود را از هر نقطه دنیا کنترل کنید.

VNC icon

 

 

دفترچه راهنمای فارسی

ایستگاه های کاری tLab همراه با دفترچه راهنمایی فارسی حاوی اطلاعات لازم برای اجرای تمامی برنامه های علمی و نگهداری سیستم عرضه می شوند.

ضمانت و خدمات پس از فروش

ایستگاه های کاری tLab از یک سال ضمانت سخت افزار و دو سال ضمانت نرم افزار برخوردار هستند. همچنین نیکوپردازش حداقل تا ۵ سال  بعد از تاریخ فروش  محصولات خود را پشتیبانی می کند.

ارسال رایگان به تمام نقاط ایران 

در هر کجایی ایران که باشید محصولات نیکوپردازش به وسیله سرویس تیپاکس و به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد. 

 

............................................................................................................................................................................................................................................................................................