سولات متداول درباره کارگاه‌های مجازی

 • آیا کیفیت کلاس‌های مجازی در حد کلاس‌های حضوری است؟ بله کیفیت کلاس‌های مجازی در حد کلاس‌های حضوری و حتی بیشتر از آن‌ها است که دلیل آن عدم فشردگی و فرصت بیشتر دانشجویان برای یادگیری مطالب آموزش داد‌شده است.
 • چه تعداد شرکت‌کننده در هر دوره می‌توانند ثبت‌نام کنند؟ تعداد شرکت کنندگان هر دوره محدود و در حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر است.
 • چرا ظرفیت شرکت‌کننده‌گان هر دوره محدود است؟ کلاس‌های مجازی نیکوپردازش تعاملی است. به این معنی که استاد موظف به پاسخگویی به سولات، چک کردن تمرینات، و رفع اشکال تمرینات عملی دانشجویان است. بنابراین به‌جهت بالا نگه داشتن سطح آموزش و صرف زمان کافی برای هر دانشجو ظرفیت دوره‌ها محدود در نظر گرفته شده است.
 • تاریخ و نحوه‌ برگزاری دوره‌های مجازی چگونه است؟ تاریخ و نحوه برگزاری هر دوره از طریق سایت نیکوپردازش و کانال تلگرام نیکوپردازش اعلام خواهد شد.
 • مدت زمان برگزاری هر دوره چند روز است؟ مدت زمان برگزاری هر دوره بسته به حجم مطالب آموزشی متفاوت و معمولا در حدود ۱۰ روز است.
 • نحوه ثبت‌نام در دوره‌‌های مجازی به چه صورتی است؟ نحوه ثبت نام هر دوره از طریق سایت و کانال تلگرام نیکوپردازش اعلام خواهد شد.
 • آیا جلسات یک دوره در ساعت مشخصی برگزار می‌شود؟ محتوی آموزشی هر جلسه در کل یک روز در دسترس دانشجو است ولی زمان رسیدگی به تمرینات و رفع اشکال ساعت مشخصی است که دانشجو باید در آن ساعت خاص آنلاین باشد.
 • آیا با استفاده از تبلت و یا گوشی هوشمند می‌توان در کارگاه‌های مجازی نیکوپردازش شرکت کرد؟ برای مشاهده محتوی آموزشی و همچنین ارتباط با استاد و رفع اشکال می‌توان از تبلت و یا گوشی‌هوشمند استفاده کرد ولی برای انجام تمرینات عملی استفاده از کامپیوتر ضروری است.
 • سخت‌افزار مورد نیاز برای شرکت در کارگاه‌های مجازی چیست؟ برای شرکت در کارگاه‌‌های مجازی می‌توان از هر سخت‌افزاری که قابلیت اجرای مرورگرهای اینترنت (گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس) را دارد استفاده کرد. همچنین برای ارتباط با استاد میکروفن و هدفن نیاز است.
 • پهنای باند مورد‌نیاز برای شرکت در دوره‌های مجازی چقدر است؟ پهنای باند 512Mb/s و بالاتر توصیه می‌شود.
 • آیا شرکت در کارگاه‌‌های مجازی نیاز به نرم‌افزار خاصی دارد؟ برای شرکت در کارگاه علاوه بر نرم‌افزارهای مورد آموزش و یک مرورگر اینترنت (گوگل کروم و یا موزیلا فایرفاکس) به نرم‌افزار خاصی نیاز نیست. در صورت نیاز به سایر نرم‌افزارها قبل از شروع دوره نرم‌افزار مربوطه برای دانشجویان ارسال خواهد شد.
 • آیا برای انجام تمرینات کارگاه‌‌های مجازی استفاده از محیط لینوکس ضروری است؟ بستگی به نرم‌افزار مورد آموزش دارد. بعضی از نرم‌افزارهای علمی فقط  نسخه لینوکس دارند. در‌صورتی‌که نرم‌افزار نسخه ویندوز داشته باشد، استفاده از لینوکس ضروری نیست با‌این‌حال استفاده از محیط لینوکس برای تمام نرم‌افزارهای علمی توصیه می‌شود.
 • در‌صورت نداشتن نرم‌افزار علمی مورد‌آموزش چه باید کرد؟ تمام نرم‌افزارهای علمی مورد آموزش برای دانشجویان ارسال خواهد شد. در صورتی که قادر به نصب نرم‌افزار روی سیستم خود نیستید کارشناس نیکوپردازش از طریق نرم‌افزار teamviewer به سیستم شما متصل شده و نرم‌افزار را برای شما نصب می‌کند. همچنن شما می‌توانید با اتصال به سرور شرکت تمرینات خود را روی سرور شرکت نیکوپردازش انجام دهید.
 • آیا برای نصب نرم‌افزارهای علمی مورد‌آموزش می‌توان از نیکوپردازش کمک گرفت؟ بله، در صورتی که قادر به نصب نرم‌افزار مورد آموزش نباشید کارشناس نیکوپردازش از طریق نرم‌افزار teamviewer به سیستم شما متصل شده و نرم‌افزار را برای شما نصب می‌کند.
 • زمان شروع ثبت‌نام هر دوره به چه نحوی اعلام می‌شود؟ شروع هر دوره از طریق سایت و یا کانال تلگرام نیکوپردازش اعلام خواهد شد.
 • نحوه ارسال تمرینات انجام شده به چه شکلی است؟ برای ارسال فایل‌های تمرینات کابر باید وارد سایت نیکوپردازش شده و از طریق امکانات موجود در سایت فایل خود را آپلود  کند. درصورتی که کابر تمرینات را روی سرور نیکوپردازش انجام داده باشد نیازی به ارسال فایل‌‌‌ها نیست.
 • برای انجام تمرینات عملی روی سرور نیکوپردازش چه باید کرد؟ ابتدا باید یک نرم‌افزار کوچک که برای شما ارسال می‌شود را نصب کنید. سپس می‌توانید به استفاده از نام‌کاربری و رمزی که به شما داده می‌شود به سرور شرکت متصل شوید.
 • برای دریافت گواهی شرکت در دوره چه باید کرد؟ گواهی دوره پس از اتمام دوره به آدرس پستی شما ارسال خواهد شد.
 • هزینه شرکت در دوره‌های مجازی در چه حدودی است؟ هزینه شرکت در دوره‌های مجازی بسته به تعداد جلسات متفاوت و در‌حدود هزینه کلاس‌های حضوری است.
 • آیا می‌توان در حین اشتغال به کار و یا تحصیل در کارگاه‌های مجازی شرکت کرد؟ بله، کاربر می‌تواند در هر ساعتی از روز محتوی آموزشی هر جلسه را مشاهده کند همچنین رفع‌اشکال و ارتباط با استاد در ساعات ابتدای شب انجام می‌شود تا تداخلی در فعالیت‌های کاری/تحصیلی ایجاد نکند. 
 • در هر روز چند جلسه از یک دوره برگزار خواهد شد؟ برخلاف کارگاه‌های حضوری که در هر روز چند جلسه برگزار می‌شود در دوره‌‌های مجازی در هر روز حداکثر یک جلسه برگزار خواهد شد.

در صورتی که پرسش شما در این لیست وجود ندارد، آنرا به صورت کامنت مطرح کنید.

دیدگاه‌ها   

0 #12 محدثه 1396-04-28 10:46
سلام. نحوه ثبت نام دقیقا به چه صورت است؟ بعد از واریز وجه ثبت نام و ارسال مدارک با ذکر نام کارگاه مورد نظر شما یک نام کاربری و رمز عبور میدهید که وارد سایت بشیم؟ هنوز امکان ثبت نام این دوره برای کارگاه گوسین وجود داره یا ظرفیت تکمیل شده؟ ممنونم از راهنماییتون.
نقل قول کردن
0 #11 حسین حجی آبادی 1396-04-28 08:02
به نقل از محدثه:
سلام و خسته نباشید. برای شرکت در کلاس گوسین باید حتما به لینوکس آشنایی داشته باشیم و روی سیستم نصب باشه؟ یا اینکه فقط ویندوز کافیه؟

سلام
برای کلاس گوسین آشنایی با لینوکس الزامی نیست. در جلسات ابتدایی نحوه ران کردن در هر دو محیط آموزش داده میشه. در صورت تمایل می‌تونید از گوسین ویندوز استفاده کنید.
نقل قول کردن
0 #10 محدثه 1396-04-28 07:26
سلام و خسته نباشید. برای شرکت در کلاس گوسین باید حتما به لینوکس آشنایی داشته باشیم و روی سیستم نصب باشه؟ یا اینکه فقط ویندوز کافیه؟
نقل قول کردن
0 #9 حسین حجی آبادی 1396-04-21 05:49
به نقل از NAJME:
سلام.من لینوکس رو نصب کردم اما مشکل داره قبل از شرکت در کلاس هایی که نیاز به لینوکس داره باید چه کاری انجام بدم؟

سلام
برای شرکت در دوره گرومکس و nwchem آشنایی با لینوکس و بخصوص محیط متنی آن ضروری است. در صورتی که تجربه کار در این محیط را ندارید شرکت در دوره لینوکس و یونیکس توصیه می‌شود.
اگر فقط با نصب سیستم‌عامل مشکل دارید مشکل خود را با ادمین کانال تلگرام نیکوپردازش @nikopardazesh_com و مطرح و یا با شماره همراه شرکت تماس بگیرید.
باتشکر
نقل قول کردن
0 #8 NAJME 1396-04-20 16:44
سلام.من لینوکس رو نصب کردم اما مشکل داره قبل از شرکت در کلاس هایی که نیاز به لینوکس داره باید چه کاری انجام بدم؟
نقل قول کردن
0 #7 حسین حجی آبادی 1396-02-14 14:28
به نقل از غلامرضا:
سلام جناب حاجی آبادی
آیا در این دوره نحوه کامپایل کردن سورس فایل گوسین آموزش داد می شود. سپاس

سلام

خیر. کامپایل کردن سورس گوسین نیاز به آشنایی متوسط با محیط لینوکس و مفاهیم برنامه نویسی دارد که در دروه گوسین قابل آموزش نیست و نیاز به یک کورس جدا دارد.

با احترام
نقل قول کردن
0 #6 غلامرضا 1396-02-14 08:44
سلام جناب حاجی آبادی
آیا در این دوره نحوه کامپایل کردن سورس فایل گوسین آموزش داد می شود. سپاس
نقل قول کردن
0 #5 حسین حجی آبادی 1396-01-30 15:36
به نقل از محمد:
با سلام و وقت بخیر
اگر در کلاس ثبت نام کرده باشیم، نرم افزار گوسین که حجم بالایی هم دارد برای ما ارسال خواهد شد؟
می شود دستورات نصب(+ نرم افزار) را برای ما بفرستید تا خودمان نصب کنیم؟

سلام
وقت شما هم بخیر

نرم‌افزار گوسین و گوس‌ویو قبلا روی کانال تلگرام نیکوپردازش (لینک انتهای صفحه) قرار داده شده است. نصب نسخه ویندوز نیازی به راهنمایی ندارد. همچنین در صورتی که با نصب نسخه لینوکس مشکل داشته باشید می‌توانند نرم‌افزار teamviewer را نصب کنید تا کارشناس ما نرم‌افزار را از راه دور روی سیستم شما نصب کند.

با احترام
نقل قول کردن
0 #4 محمد 1396-01-29 17:35
با سلام و وقت بخیر
اگر در کلاس ثبت نام کرده باشیم، نرم افزار گوسین که حجم بالایی هم دارد برای ما ارسال خواهد شد؟
می شود دستورات نصب(+ نرم افزار) را برای ما بفرستید تا خودمان نصب کنیم؟
نقل قول کردن
0 #3 حسین حجی آبادی 1395-12-20 06:55
به نقل از زهرا ظ:
باسلام و سپاس از سایت خوبتون. آیا امکان ذخیره کردن فایل های مربوط به کلاس مجزی وجود داره؟ و اینکه اگر به تمرینات پاسخ داده نشه چه مشکلی پیش میاد؟ (با توجه به مشغله کاربر عرض میکنم)

سلام. خیر در حال حاضر این امکان وجود نداره. در این کارگاه‌ها هدف ما اینکه که مطالب در ذهن شما ثبت بشه نه روی هارد سیستم شما! محتوی آموزشی کارگاه‌ها به صورتی تهیه شده‌اند که شما در پایان دوره عملا کار با نرم‌افزار رو یاد بگیرید نه اینکه صرفا یک سری فایل به عنوان مرجع در اختیار شما قرار گرفته باشه. با اینحال شما می تونید مثل یک کلاس حضوری از مطالب نت و یا voice بردارید. مطمئن باشید در صورت همراهی با مطالب کلاس و انجام تمرینات در هر جلسه در پایان دوره به چیزی بیشتر از نت‌های خودتون نیاز نخواهید داشت.
تمریناتی که در هر دوره به شما داده می‌شه برای یادگیری بهتر شما ارائه می‌شود. مثل هر کار عملی دیگه، یادگیری یک نرم‌افزار نیاز به استفاده عملی از اون داره. مثل اینکه بخواهید فقط با خواندن کتاب آشپزی یاد بگیرید!
بنابراین اکیدا توصیه می‌‌کنم که تمرینات رو در هر جلسه انجام بدید.
با احترام
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید