کامپیوتر محاسباتی تک‌پردازنده

مزایا

آزمایشگاهی پیشرفته روی میز کار شما!

ایستگاه های کاری tLab دارای تعداد زیادی نرم افزار علمی از پیش نصب شده برای انجام انواع محاسبات شیمی، بیوشیمی و فیزیک هستند و به لطف این نرم افزارها قادر به انجام انواع محاسبات استاتیک و دینامیک مولکولی با استفاده از قوانین مکانیک کلاسیک و مکانیک کوانتومی می باشند. این نرم افزارها شامل طیف وسیعی از روش ها و سطوح محاسباتی هستند. این سیستم ها علاوه بر محاسبه بسیاری از خواص سیستمهای مولکولی قادر به انجام شبیه سازی رفتار و واکنش های سیستمهای مولکولی در فاز گازی، محلول و جامد می باشند.

vLab2

سریعتر محاسبه کنید!

برای انجام محاسبات علمی همیشه به سرعت بیشتری نیاز است. سرعت پردازش بالاتر انجام محاسبات برای سیستمهای بزرگتر و با دقت بیشتر را میسر میسازد. گروه نیکوپردازش با تحقیق روی سخت افزارهای موجود در بازار مناسب ترین آنها را برای محاسبات علمی انتخاب میکند.

پردازنده های مناسب

فرکانس پردازنده، تعداد هسته ها، سرعت باس، حافظه کش، Lithography Hyper Threading، Integrated Graphic Processor، Turbo Boost، Virtualization Technology، و ده ها تکنولوژی و پارامتر دیگر قیمت و کارایی یک پردازنده را تعیین میکنند. کدام یک از آنها برای سریعتر انجام شدن محاسبات علمی موثر است؟ کدام یک تنها هزینه اضافی به شما تحمیل میکند؟ هر یک از ایستگاه های کاری مجهز به بهترین پردازنده(ها) برای انجام محاسبات علمی در بازه قیمت خود است.

intel logos2

استفاده از کامپایلر و کتابخانه ریاضی اینتل

نیکوپردازش برای تبدیل کد نرم افزارهای محاسباتی به فایل اجرایی آنها از کامپایلرها و کتابخانه ریاضی اینتل استفاده می کند. بهره گیری از این امکانات باعث افزایش کارایی 20 تا 30 درصدی این نرم افزارها می شود.

intel compilers

استفاده از حافظه SSD

برای کارایی بیشتر، ایستگاه های کاری tLab از سیستم ذخیره اطلاعات ترکیبی بهره می برند. در حالی که یک هارد درایو با حجم بالا برای ذخیره اطلاعات معمول استفاده می شود، از یک حافظه SSD به عنوان حافظه اسکرچ و برای اجرای محاسبات استفاده می شود که با توجه به چند ده برابر بودن سرعت درایوهای SSD نسبت به هارد درایو های معمول، تاثیر بسزایی در افزایش سرعت محاسبات دارد.

HDDplusSDD

استفاده از تمام ظرفیت پردازنده

بیشتر نرم افزارهای محاسباتی نصب شده روی ایستگاه های کاری tLab به گونه ای کامپایل شده اند که می توانند همزمان از تمامی هسته ها و پردازنده های سیستم استفاده کنند. به این ترتیب زمان محاسبه به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

تنظیمات سخت افزاری مناسب

با توجه به نرم افزارهای نصب شده و نوع خاص وظایف، ایستگاه های کاری tLab برای انجام پردازش های علمی بهینه سازی شده اند. برخی از تکنولوژی های غیر ضروری که باعث کم شدن کارایی نرم افزارهای علمی می شود غیر فعال و حداکثر استفاده از ویژگیهای مفید سخت افزاری شده است.

پایداری و اطمینان بیشتر

با توجه به طولانی و سنگین بودن محاسبات علمی نیاز به سخت افزار و سیستم عاملی با پایداری بالا ضروری است. ایستگاه های کاریtLab با استفاده از قطعات سخت افزاری با کیفیت، سیستم خنک کننده مناسب و همچنین سیستم عامل لینوکس CENTOS، امکان انجام محاسبات سنگین و طولانی مدت را برای شما فراهم میکنند. امنیت بالا، عدم نیاز به ویروس کش، اورجینال بودن و عدم نیاز به نصب مجدد از دیگر مزایای استفاده از لینوکس CENTOS است.

centos logo

استفاده همزمان از محیط ویندوز

در ایستگاه های کاری tLab سعی شده تا تمام برنامه های مورد نیاز در محیط لینوکس نصب شود. با این حال اگر هنوز به برخی از نرم افزارهای محیط ویندوز نیاز دارید، با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی حتی بدون نیاز به ریستارت کردن سیستم می توانید به صورت همزمان به آن دسترسی داشته باشید.

Screenshot

کنترل سیستم از هر نقطه دنیا

می توانید ایستگاه کاری خود را از طریق اینترنت در هر نقطه دنیا کنترل کنید.

VNC icon

دفترچه راهنمای فارسی

ایستگاه های کاری tLab همراه با دفترچه راهنمایی فارسی حاوی اطلاعات لازم برای اجرای تمامی برنامه های علمی و نگهداری سیستم عرضه می شوند.

ضمانت و خدمات پس از فروش

ایستگاه های کاری tLab از یک سال ضمانت سخت افزار و دو سال ضمانت نرم افزار برخوردار هستند. همچنین نیکوپردازش حداقل تا ۵ سال بعد از تاریخ فروش محصولات خود را پشتیبانی می کند.