ساخت کلاستر و ابررایانه برای انجام محاسبات علمی

اغلب محاسبات علمی شیمی، فیزیک و بیوشیمی پروسه هایی سنگین و طولانی مدت هستند. در بسیاری از روش های محاسباتی زمان مورد نیاز برای انجام محاسبه به سرعت با بزرگ شدن حجم سیستم مورد مطالعه افزایش پیدا می کند. با در نظر گرفتن توان کامپیوترهای امروزی انجام یک محاسبه علمی برای ساختاری نسبتا بزرگ و با دقت قابل قبول ممکن است تا چندین ماه زمان نیاز داشته باشد. راه حل پذیرفته شده برای کاهش زمان محاسبات استفاده همزمان از چندین کامپیوتر برای حل مسئله (پردازش موازی) است که هم اکنون در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دنیا اجرایی شده است. در این روش پروسه مورد نظر روی تعداد زیادی رایانه تقسیم می شود که به صورت همزمان روی حل مسئله کار می کنند.
شرکت نیکوپردازش البرز به عنوان اولین شرکت ارائه دهنده خدمات محاسبات علمی در ایران توانایی ساخت و راه اندازی انواع کلاستر و ابررایانه مناسب با ضمینه تحقیقاتی و بودجه شما را دارد.

مزایای استفاده از کلاسترهای نیکوپردازش

- انجام پردازش موازی روی تمام سیستم های موجود در شبکه
- کنترل تمام سیستم ها با استفاده از یک دستگاه ورودی و یک دستگاه خروجی (عدم نیاز به موس، کی بورد و مانیتور جداگانه برای هر سیستم)
- کنترل کلاستر از هر نقطه دنیا با استفاده از اینترنت
- مقیاس پذیری بالا
- کارایی شبکه بالای 90 درصد

سخت افزار مورد نیاز برای ساخت کلاستر

سخت افزار مورد نیاز برای ساخت کلاستر از دو بخش تشکیل شده است. رایانه های مناسب برای انجام پردازش علمی و سخت افزار شبکه. برای بهره مندی از کلاستر های نیکوپردازش نیازی به خرید رایانه جدید ندارید. کلاسترهای نیکوپردارش روی رایانه های فعلی شما قابل پیاده سازی هستند. همچنین رایانه های مورد استفاده برای ساخت کلاستر می توانند با یکدیگر متفاوت باشند. با این حال بهتر است از رایانه هایی که کارایی مناسبی دارند برای ساخت کلاستر استفاده کنید. در صورت نداشتن رایانه مناسب برای خرید دستگاه مناسب با کارشناسان نیکوپردازش مشورت کنید.
علاوه بر رایانه برای ساخت کلاستر به سخت افزار شبکه مناسب نیاز دارید. انواع مختلفی از شبکه ها با سرعت های مختلف برای ساخت کلاستر استفاده می شوند. نوع سخت افزار شبکه به تعداد رایانه های کلاستر وابسته است. کلاسترهای بزرگتر به شبکه های سریعتر نیاز دارند. در حالی که کلاسترهای کوچک با استفاده از شبکه های معمولی Gigabit Ethernet قابل راه اندازی اند، کلاسترهای بزرگتر به شبکه های پرسرعت تر مانند 10GbE و یا Infiniband نیاز دارند.

اطلاعات تماس

mobile 09124683389

phone 026-32519599

Email info@nikopardazesh.com